Ovčácké slavnosti v Borovanech 7. srpna 2016

Přijeďte se podívat na již 10. ročník Ovčáckých slavností, které se každoročně účastní rodiny s dětmi, senioři, chovatelé ovcí, řemeslníci, pletařky a přadleny. Akce je zajímavým tipem na nedělní rodinný výlet a příjemně strávený společný čas. Borovany jsou vzdálené jen 11 km od našeho ubytování v penzionu Říše, pohodlně se tam můžete vypravit na kolech či autem.

Cílem slavností je osvěta chovatelství ovcí a drobných živnostníků - zpracovatelů ovčích produktů (masa, mléka, vlny, kůže). Můžete se těšit na ukázky dojení ovcí, soutěž o nejlepší sýr Novohradských hor s ochutnávkou, prezentaci a prodej produktů z Novohradských hor a hlavně na bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

Připraven je řemeslný trh s řadou tvořivých dílen pro děti a dospělé, ukázky výcviku a práce pasteveckých psů, výstava plemen ovcí, dojení a ochutnávka ovčího mléka, ruční i elektrické stříhání ovčí vlny, předení a pletení šály z čerstvě nastříhané vlny.

Program roku 2016

Borovany jsou vzdálené jen 11 km od našeho ubytování v penzionu Říše, pohodlně se tam můžete vypravit na kolech či autem.

AKCE KVĚTEN 2018

V měsíci květnu si určitě nenechte ujít festival animovaných filmů AniFilm, který se v Třeboni koná již po osmé. Jeho předchůdcem byl AniFest. Vyrazit můžete na 19. ročník cykloturistické jízdy Jaro na Blatech a na konci května pak můžete otevřít lázeňskou sezonu v Třeboni.

 

Zajímavou akcí je i Třeboňská šlapka, která zahajuje cyklistickou sezónu 2018 v Jižních Čechách, a tedy i na Třeboňsku

 

 

více

AKCE V ROCE 2018

Na jaké kulturní akce se můžete těšit v roce 2018?

Už známe termíny některých kulturních akcí, které se budou konat třeba při té váší dovolené v Třeboni.

 

Rezervujte si ubytování co nejdříve! Těšíme se na Vás.

více

Jak je u nás v Třeboni?

 

VIDEO z penzionu

Víkend pro dva

Užijte si skvělý romantický pobyt pro dva v romantickém městě Třeboň. Nabízíme Vám ničím nerušený romantické ubytování na klidném místě, v romantickém penzionu Říše obklopený přírodou, lesy a rybníky.

Tipy pro volný čas

úvodfotogalerieceníkkontaktypobytyFacebookYouTube
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím