Náměstí v Třeboni

Nejzajímavějším místem v Třeboni je určitě historické náměstí, obklopené měšťanskými domy s renesančními a barokními štíty. Centrum města Třeboně se nachází 5 km od našeho ubytování. Do města se můžete dostat městským autobusem zdarma, na kole po cyklostezce okolo rybníka Svět nebo po silnici. Náměstí v Třeboni 5 km od ubytování Třeboňsko Říše

Nejvýznamnější budovou je stará radnice, z jejíž 31 metrů vysoké věže je krásný výhled do okolní krajiny. V letních měsících je radniční věž otevřená po celý den, vstupenku si můžete zakoupit u vstupu. Mimo letní měsíce si pak vstupenku můžete zakoupit v informačním centru na náměstí, které se s věž stará.

Uprostřed náměstí stojí renesanční kamenná kašna z r. 1569 od kameníka Jordana, v její blízkosti pak barokní mariánský sloup. Tato barokní památka je dílem kameníka Leopolda Huebera. Na náklady měšťanůJana a Alžběty Pilsových byla roku 1780 zhotovena socha Panny Marie naštíhlém jehlanu, jež spočívá na trojbokém podstavci se sochami sv. Josefa, sv. Vojtěcha a sv. Alžběty.

V areálu radnice je také barokní divadlo J.K.Tyla, postavené v roce 1832. V tomto divadle vystupovala řada významných umělců, za všechny jmenujme Antonína Dvořáka a Emu Destinnovou. Dnes se zde v sezóně střídají umělci a divadelní soubory z celé republiky. V průběhu celého roku se v Třeboňském divadle koná spousta divadelních vystoupení a koncertů. Program najdete zde >>

Brány do TřeboněBrány do Třeboně

Do samotného centra Třeboně vedou tři hlavní cesty, které lemují mohutné brány. U kostela je brána Budějovická, vybudovaná v letech 1605 až 1611, přestavěna do nynější podoby na začátku 19. století.

Na východní straně zase město střeží Hradecká brána, jejíž jádro pochází z 20. let 16. století, kdy se brána stala součástí zdokonaleného městského opevnění.

Na jižní části města je Svinenská brána. Má obloučkové štíty a sgrafitovou výzdobu.

Hned za ní je ještě jedna brána, Novohradská, vedoucí na hráz rybníka Svět. Ta byla vybudována v 16. století. Vjezd do brány je ve tvaru gotického lomeného oblouku, přístup k ní je z obou stran omezen hradební zdí. Právě touto branou vstupujete do centra města, když přijíždíte z Domanína z našeho penzionu.

K Třeboni paří místní části Branná, Břilice, Holičky, Nová Hlína, Přeseka, Stará Hlína.

Navštivte krásné historické centrum Třeboně, jste k nám do penzionu na Třeboňsku srdečně zváni!

Rezervace ubytování na Třeboňsku

Pokud se Vám naše ubytování v penzionu líbí, můžete si ho zarezervovat pomocí tohoto rezervačního formuláře. Ubytování u nás najdete po celý rok za 400 - 490 Kč za noc, více informací v ceníku >>

 

Festival Okolo Třeboně 2019 - KONCERTY

Festival Okolo Třeboně patří mezi tradiční festivaly u nás. Nenechte si ho ujít a přijeďte k nám do Třeboně, kde léto začíná dříve.

 

Levné ubytování najdete u nás v penzionu Říše.

více

VELIKONOCE 2019 v Třeboni

V roce 2019 Velikonoční pondělí vychází na
22. dubna 2019.

Před velikonočním víkendem mají děti a studenti 2 dny prázdniny, ty vycházejí na čtvrtek a pátek. Velký Pátek se stal navíc i státním svátkem, takže si Velikonoce prodloužíme o jeden den navíc!

více

AKCE V ROCE 2019

Na jaké kulturní akce se můžete těšit v roce 2019?

Už známe termíny některých kulturních akcí, které se budou konat třeba při té váší dovolené v Třeboni.

 

Rezervujte si ubytování co nejdříve! Těšíme se na Vás.

více

Jak je u nás v Třeboni?

 

VIDEO z penzionu

Víkend pro dva

Užijte si skvělý romantický pobyt pro dva v romantickém městě Třeboň. Nabízíme Vám ničím nerušený romantické ubytování na klidném místě, v romantickém penzionu Říše obklopený přírodou, lesy a rybníky.

Tipy pro volný čas

úvodfotogalerieceníkkontaktypobytyFacebookYouTube
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím