facebook penzionu Říše

Ovčácké slavnosti v Borovanech 7. srpna 2016

Přijeďte se podívat na již 10. ročník Ovčáckých slavností, které se každoročně účastní rodiny s dětmi, senioři, chovatelé ovcí, řemeslníci, pletařky a přadleny. Akce je zajímavým tipem na nedělní rodinný výlet a příjemně strávený společný čas. Borovany jsou vzdálené jen 11 km od našeho ubytování v penzionu Říše, pohodlně se tam můžete vypravit na kolech či autem.

Cílem slavností je osvěta chovatelství ovcí a drobných živnostníků - zpracovatelů ovčích produktů (masa, mléka, vlny, kůže). Můžete se těšit na ukázky dojení ovcí, soutěž o nejlepší sýr Novohradských hor s ochutnávkou, prezentaci a prodej produktů z Novohradských hor a hlavně na bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

Připraven je řemeslný trh s řadou tvořivých dílen pro děti a dospělé, ukázky výcviku a práce pasteveckých psů, výstava plemen ovcí, dojení a ochutnávka ovčího mléka, ruční i elektrické stříhání ovčí vlny, předení a pletení šály z čerstvě nastříhané vlny.

Program roku 2016

Borovany jsou vzdálené jen 11 km od našeho ubytování v penzionu Říše, pohodlně se tam můžete vypravit na kolech či autem.

Festival Okolo Třeboně 2019 - KONCERTY

Festival Okolo Třeboně patří mezi tradiční festivaly u nás. Nenechte si ho ujít a přijeďte k nám do Třeboně, kde léto začíná dříve.

 

Levné ubytování najdete u nás v penzionu Říše.

více

VELIKONOCE 2019 v Třeboni

V roce 2019 Velikonoční pondělí vychází na
22. dubna 2019.

Před velikonočním víkendem mají děti a studenti 2 dny prázdniny, ty vycházejí na čtvrtek a pátek. Velký Pátek se stal navíc i státním svátkem, takže si Velikonoce prodloužíme o jeden den navíc!

AKCE V ROCE 2019

Na jaké kulturní akce se můžete těšit v roce 2019?

Už známe termíny některých kulturních akcí, které se budou konat třeba při té váší dovolené v Třeboni.

 

Rezervujte si ubytování co nejdříve! Těšíme se na Vás.

více

Jak je u nás v Třeboni?

 

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím