facebook penzionu Říše
ubytování Třeboň Říše penzion

Skelná huť Hluboká nad Vltavou

Je  to obyčejná malá sklárna s výrobou běžného sortimentu skla. Ve sklárně neprobíhá klasická výroba, nabízí své prostory mladým umělcům, kteří zde mohou zrealizovat své představy a vy můžete být při tom jako diváci. Nejenže můžete pozorovat sklářské mistry při práci, jak dlouho budete chtít, navíc si s jejich pomocí můžete vyzkoušet vyfouknout vlastní skleněnou kuličku.

Ve sklárně si můžete si také sami vyzkoušet jak pracovat s píšťalou. Kromě toho zde můžete vidět výrobu obvyklého sortimentu jako sklenky, vázičky, těžítka nebo různé dekorační předměty.

Návštěvu sklárny berte jako svělý tip na výlet v průběhu Vaší dovolené v Třeboni v našem penzionu Říše. Navštívit pak můžete na trase další zajímavosti v Hluboké nad Vltavou, na kole se pak můžete vydat po této cyklotrase přímo z penzionu Říše >>

Kde sklárnu najdete

JIMA Jaroslav Eff mert, Zahradní 370, Hrdějovice

www.sklarna.euweb.cz

Rezervace skupin na adrese: booking.glassworks@gmail.com.

Prohlídky s výkladem probíhají denně od 9.00 do 16.00 hod (duben – září).

Ceník hodinové prohlídky:

  • Dospělá osoba – 50 Kč
  • Děti do 18 let, senioři, studenti, ZTP – 30 Kč
  • Je pro Vás otevřena naše prodejna s širokou nabídkou foukaného skla.

Město Hluboká nad Vltavou a jeho okolí je protkáno cyklistickými trasami a stezkami. Jednou z nejnavštěvovanějších cyklistických stezek je Vltavská cyklostezka EuroVelo 7 a to zejména úsek Hluboká nad Vltavou - České Budějovice a nově vybudovaná stezka do Purkarce. Další cyklostezka vede do přilehlé obce Munice. Hluboká nad Vltavou se nachází 32 km od našeho ubytování Třeboň, dopravit se sem můžete třeba autem a vyrazit pak na kolech podél rybníků, či si jen užít den plný zábavy v ZOO, ve sportovním areálu nebo navštívit zámek.

V Hluboké můžete dále navštívit

  • ZOO Ohrada - v zoo uvidíte 220 druhů zvířat především z Evropy
  • Zámek Hluboká nad Vltavou
  • Lovecký zámeček Ohrada
  • Zimní stadion Hluboká nad Vltavou (samozřejmě v zimních měsících)
  • Vyhlídkové plavby po Vltavě (Loď Oliver vyplouvá pravidelně dle jízdního řádu z přístaviště Hluboká nad Vltavou - Hamry)
  • Munický rybník  - nachází se jižně od Hluboké nad Vltavou a součástí větší rybniční soustavy, kterou dříve tvořilo 6 samostatných rybníků. Svou rozlohou patří mezi největší z nich.
  • Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou (najdete zde unikátní stavby jako je dětský dřevěný hrad (12,5 m x 12,5 m), obří vzduchová trampolína, různé prolézačky, skluzavky, lezecké stěny a další atrakce)

Rezervujte si ubytování na Třeboňsku v penzionu Říše

Pokud se Vám naše ubytování v penzionu líbí, můžete si ho zarezervovat pomocí tohoto rezervačního formuláře. Rezervovat si ubytování můžete i telefonicky: 777 852 409 nebo e-mailem pension@rise-trebonsko.cz

Ubytování u nás najdete po celý rok za 400 - 490 Kč za noc, více informací v ceníku >>

 

Zavřít

VOLNÉ POKOJE OD 1. SRPNA 2020

Hledáte ubytování v Třeboni na léto? Nabízíme Vám poslední volné pokoje:

apartmány - fotogalerie >>

pokoje pro 2 až 3 osoby - fotogalerie >>

 

Volejte ihned: 702 124 973

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím