ubytování Třeboň Říše penzion

Cyklotrasa č.8 na Červenou Lhotu 102 km

Pokud budete chtít navštívit zámek Červená Lhota, můžete si vybrat ze dvou cyklotras. První je dlouhá tam i zpět téměř 80 km, druhá je o 25 km delší.

První cyklotrasa z penzionu Říše

Z Domanína od ubytování se vydejte do Třeboně (po silnici nebo po lesní cestě okolo rybníka Svět, což je kratší varianta díky které se vyhnete Třeboni) a odtud pak pokračujte do Břilic.

Projíždět budete přes Břilice-Třeboň, Přeseka, mezi rybníky Kaňov a Malý Tisý, okolo rybníka Rožmberk, přes Lužnici - zde můžete naštívit přírodní rezervaci Slepičí vršek. Dále pokračujete na obec Klec a přes Nadějskou rybniční soustavu. Odtud pak na obec Val, Hamr, podél obce Vřesná, Pleše, Visňová, Dírná a na Červenou Lhotu. Zde můžete navštívit zámek, projet se po rybníce na lodičce a dát si pořádný oběd v místní hospůdce.

  • Nadějskou rybniční soustavu tvoří rybníky s názvy Víra, Láska, Naděje, Skutek, Dobrá vůle a další.
  • Slepičí vršek - přírodní rezervace Slepičí vršek u obce Lužnice je písečný přesyp o rozloze 1,8 hektaru. Vznikl při toku řeky Lužnice na píscích, které sem byly naplaveny řekou jako důsledek činnosti větru. Podobná písečná duna je také u obce Vlkov.
  • Obec Pleše - dříve se zde nacházela vojenská pozorovatelna, po které jsou zde stále patrné pozůstatky jako okopy.
  • Obce Dírná - první písemná zmínka o obci pochází z roku 1340. Zde můžete vidět Zámek Dírná, kostel svatého Vavřince, faru a sýpku na návsi.

Druhá cyklotrasa z penzionu Říše

Průjezdní místa: Třeboň, Stráž nad Nežárkou, Jemčina, Kardašova Řečice, Červená Lhota, Veselí nad Lužnicí, Lužnice, Třeboň

Stráž nad Nežárkou: zde můžete navštívit zámeček a jeho 4 prohlídkové trasy. Pravidelně se zde konají zajímavé koncerty, které se stávají zajímavými kulturními zážitky.

Lovecký zámeček Jemčina: zámek nabízí  prohlídkovou trasu, při které se seznámíte s historií zámku Jemčiny a okolí, dozvíte se více o parforsních honech, historii raketového vojska na zámku, navštívíte konírnu, prohlédnete si unikátní dřevenou konstrukci jízdárny, čestný dvůr, zámeckou kapli, řídící stanoviště protiletecké obrany a expozici historie Jemčiny s loveckými trofejemi v  zrekonstruovaných prostorech zámku.

Veselí nad Lužnicí: ve Veselí nad Lužnicí se koná řada kulturních, společenských a sportovních akcí. Najdete zde i zajímavé památky Blatské muzeum.

Zdroj: www.cykloserver.cz

Srdečně zveme všechny milovníky kol, cyklostezek, aktivní sportovce i rodiny s dětmi na dovolenou na kolech na Třeboňsko. Vydejte se za krásami Třeboňska a České Kanady, ubytování Třeboňsko najdete v penzionu Říše, který je pro cyklisty přímo určený. Celá Třeboňsko nabízí hustou síť dobře značených cyklotras nebo klasických turistických tras.

Rezervujte si svou letní dovolenou na Třeboňsku na kolech

 

Kontakty

 

Kontakty:

 

tel.: 607 548 179

 

 

e-mail: pension@rise-trebonsko.cz

www.facebook.com/penzionrise

 

 

Majitel: Petr Rozboud, tel.: 602 226 170
Provozní, fakturant: Nikola Rozboudová, tel.: 777 852 409

 

 

Kde nás najdete?

 

Adresa ubytování:

Domanín 27, 379 01 TŘEBOŇ

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout