Město Třeboň

Město Třeboň najdete v půli cesty mezi Jindřichovým Hradcem a Českými Budějovicemi, v Třeboňské pánvi na Zlaté stoce mezi rybníky Svět a Rožmberk. Je to lázeňským městem a střediskem CHKO Třeboňsko. ubytování Třeboň - náměstí

Město je velmi navštěvováno turisty díky své atraktivní nabídce služeb, památek a zážitků. Sídlo zde má pivovar Regent, který se rokem založení 1379 řadí mezi nejstarší pivovary na světě. V Třeboni sídlí Státní oblastní archiv s působností pro celý Jihočeský kraj. Centrum města je městskou památkovou rezervací. Krajina je chráněna jako Biosférická rezervace Unesco.

Roku 1960 byl zrušen třeboňský politický okres a město obdrželo lázeňský statut.

Mezi významné památky města patří například zámek, radnice, pivovar Regent, Hradecká brána, Novohradská brána, Schwarzenberská hrobka, bývalý augustiniánský kláštěr.

Neodmyslitelnou součástí Třeboně je především honosný renesanční zámek, rozkládající se na jihozápadní straně historického centra města. Z hlavního náměstí tak můžete ihned vstoupit do nádvoří zámku. V těchto místech stával nejdříve panský dvorec, změněný na tvrz a později kamenný hrádek, zmiňovaný poprvé roku 1374.

   

Jízda na koni v Třeboni

Výuka jízdy na koni, možnost vyjížděk do přírody. Cca 10 km od Třeboně.

Prohlídky Třeboně

Historické toulky Třeboní, procházka třeboňským zámkem s Petrem Vokem a Bílou paní nebo noční prohlídky pivovaru Bohemia Regent  - tyto zážitky na Vás čekají v průběhu celého roku v Třeboni.

Noční prohlídky pivovaru Bohemia Regent

Pivovar Regent připravil v letošním roce noční prohlídky pivovarem s ochutnávkou piva přímo z ležáckých tanků. Zažít můžete tajemnou noční procházku pivovarem s průvodcem a loučem.

Praktické rady a tipy pro Vás

Pivní pohotovost v Třeboni, kde si koupit živou rybu...

Otevírací doba památek

Co v Třeboni navštívit, kde jsou otevřené památky, expozice, muzea a další zajímavosti?

Loutkové divadlo v Třeboni

V Třeboni se nachází pravé loutkové divadlo, které zde má několikaletou tradici. Pokud tedy přijede s dětmi k nám do ubytování Třeboňsko Říše, nezapomeňte s nimi navštívit loutkové představení.

Vyjížďky lodí po rybníce Svět

Kdo by nechtěl obeplout Svět za jednu hodinu? V Třeboni máte jedinečnou možnost si tento sen splnit! Z mola hráze rybníka Svět v Třeboni vyplouvá loď na vyhlídkovou plavbu po jednom z největších rybníků v České republice s názvem Svět.

Mapa Třeboně

Centrum města se nachází 4 km od ubytování Třeboňsko Říše, největší zajímavosti najdete právě v centru města. Díky této mapce zjistíte, kde se nachází pošta, vlakové a autobusové nádraží, lékárny, lázně

Co v Třeboni můžete navštívit

Náměstí v Třeboni

Na náměstí v Třeboni najdete krásné měšťanské domy s renesančními a barokními štíty, starou radnici, renesanční kašnu, divadlo J. K Tyla a barokní morový sloup.

Dům přírody Třeboňska

Expozici Třeboňska najdete na Třeboňském zámku. Expozici tvoří 6 tématicky zaměřených místností, které jsou vybaveny videopanely.

Hrobka Schwarzenbergů v Třeboni

Schwarzenberskou hrobku najdete poblíž parku u rybníka Svět, necelé 2 km od třeboňského Masarykova náměstí, a 3 km do penzionu Říše.

Zámek v Třeboni

Třeboňský zámek patří k největším zámeckým komplexům v České republice. Uvnitř najdete více než 100 místností. V zámku najdete celkem 3 prohlídkové trasy, výstavu Amarylis, spoustu kulturní akcí.

Největší kapr na světě je v Třeboni

Kapr patří neodmyslitelně k Třeboni a Třeboňsku již stovky let. V Třeboni si na kapru a jiných rybkách můžete pochutnat v některé z rybích restaurací, nebo si kapříka ulovit sami a poté si ho u nás v penzionu Říše ugrilovat či opéct na másle.

Historie Třeboně

Počátky města sahají asi do poloviny 12. století, najdete zde několik významných historických památek Třeboňska - zámek a Schwarzenberskou hrobku.

Pod videm najdete podrobnější informace k památkách a dalším zajímavostem Třeboně

Přijďte na Svatomartinskou husu 11.11.2017

Při příležitosti oslav
sv. Martina Vás zveme na Svatomartinské MENU
do nově otevřené Domanínské hospody!

 

více

SVATOMARTINSKÝ POBYT v Třeboni

Přijeďte prožít sv.MARTINA do podzimních krás Třeboňska a vychutnejte si balíček plný Svatomartinských specialit a kvalitních vín.

 

Připravili jsme pro Vás několik balíčků, které můžete libovolně kombinovat.

 

SVATOMARTINSKÝ  POBYT >>

více

Výlovy rybníků začínají

Podzimní výlovy Třeboňských rybníků patří k nejzajímavějším událostem tohoto ročního období.

Srdečně Vás zveme na Třeboňsko, ve kterém je podzim díky výlovům o něco krásnější než v ostatních regionech ČR.

Více k termínům výlovů rybníků >>

ubytování Třeboňsko výlovy rybníků

více

AKCE ŘÍJEN 2017

Říjnové akce lákají na nejrůznější koncerty či divadelní představení. Nejlákavější však jsou začínající výlovy rybníků, v říjnu se odehraje výlov největšího rybníka v ČR - rybníka Rožmberk nebo nedalekého rybníka Dvořiště.

 

Proběhne 50. ročník tradičního běhu kolem rybníka Hejtman nebo zamykání řeky Lužnice místními vodáky. Na všechny akce se můžete přijet podívat, nebo se jich aktivně zůčastnit.

 

Volné ubytování nedaleko Třeboně pro Vás máme připravené. Těšíme se na Vaši návštěvu!

více

Pohádková Třeboň

26. října až 19. listopadu 2017

Přijeďte si s dětmi do Třeboně užít pohádky. Pohádková Třeboň je festival představující 1 pohádkových loutkových či činoherních her, jsou určeny především pro předškolní a mladší školní věk.

 

Volné a vyhřáté ubytování najdete v našem penzionu Říše nedaleko Třeboně. Těšíme se na Vaši rodinnou návštěvu.

více

AKCE V ROCE 2018

Na jaké kulturní akce se můžete těšit v roce 2018?

Už známe termíny některých kulturních akcí, které se budou konat třeba při té váší dovolené v Třeboni.

 

Rezervujte si ubytování co nejdříve! Těšíme se na Vás.

více

Jak je u nás v Třeboni?

 

VIDEO z penzionu

Víkend pro dva

Užijte si skvělý romantický pobyt pro dva v romantickém městě Třeboň. Nabízíme Vám ničím nerušený romantické ubytování na klidném místě, v romantickém penzionu Říše obklopený přírodou, lesy a rybníky.

Tipy pro volný čas

úvodfotogalerieceníkkontaktypobytyFacebookYouTube
Zavřít

 

 

Sv. Martin přijede na koni, jak k nám přijedete Vy?

Přijeďte prožít sv.MARTINA do podzimních krás Třeboňska
a vychutnejte si balíček plný Svatomartinských specialit a kvalitních vín.

Připravili jsme pro Vás několik balíčků, které můžete libovolně kombinovat.

 

SVATOMARTINSKÉ MENU 11. listopadu 2017

Při příležitosti oslav sv. Martina Vás zveme
na Svatomartinské MENU do nově otevřené Domanínské hospůdky,
jen pár desítek metrů od našeho penzionu!

 

 
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím