Ubytování Třeboňsko penzion Říše

Hrady a zámky v okolí Třeboně

Zde jsme pro Vás připravili podrobnější informace k tipům na výlet:

Zámek Červená Lhota

Zámek Červená Lhota leží 48 km od našeho penzionu Říše, a zhruba 20 kilometrů od Jindřichova Hradce. V případě, že se rozhodnete navštívit Červenou Lhotu, doporučujeme Vám navštívit další zajímavosti na trase.

Nové Hrady - výlet na celý den

Nové Hrady jsou ideálním typem na celodenní výlet, třeba i na kolech. Najdete je na jih od penzionu Říše, 23 km od Domanína. V Nových Hradech pak můžete navštívit spoust zajímavostí - hrad, zámeckou zahradu, náměstí (které je památkovou zónou), tvrz Cuknštejn, Terčino údolí a spoustu dalších zajímavostí.

Zámek ve Stáži nad Nežárkou

Zámek se nachází v malém městečku Stáž nad Nežárku, na půli cesty mezi Třeboní a Jindřichovým Hradcem. Od penzionu Říše se nachází necelých 20 km po silnici.

Lovecký zámeček Jemčina

Lovecký zámeček Jemčina se nachází ve vesnici Jemčina, části obce Hatín, nedaleko Novosedel nad Nežárkou. Je ideálním tipem na výlet na kolech, od penzionu Říše Třeboňsko je Jemčina vzdálená 22 km.

Hluboká nad Vltavou - zámek a ZOO

Dalším tipem pro rodiny s dětmi je návštěv ZOO v Hluboké nad Vltavou, kterou můžete spojit s návštěvou snad nejkrásnějšího zámku u nás v ČR.

Zámek Český Krumlov, otáčivé hlediště

Státní hrad a zámek Český Krumlov patří k nejhezčím historickým městům u nás v ČR. Pokud se vypravíte k nám do penzionu, nezapomeňte si udělat výlet do Českého Krumlova. Zde také můžete navštívit otáčivé hlediště a shlédnout některé ze zajímavých divadelních představení.

Klášter Zlatá Koruna

Klášter Zlatá Koruna nabízí celkem dvě prohlídkové trasy včetně večerních prohlídek. Zajímavosti pro sběratele je nově vydaná pamětní stříbrná mince k 750. výročí založení kláštera...

Slavonice

Okouzlí vás především řady renesančních měšťanských domů s bohatě zdobenými štíty, psaníčkovými nebo figurálními sgrafity, které lemují dvě náměstí v centru města.

Krýzovy jesličky v Jindřichově Hradci

Krýzovy Jesličky jsou největším lidovým mechanickým betlém na světě, a jsou zapsány v Guinnessově knize rekordů, patří k nejnavštěvovanějším expozicím muzea v Jindřichově Hradci.

Úzkokolejné parní vlaky v Jindřichově Hradci

Úzkokolejné dráhy připravili novou službu pro příznivce úzkokolejky. Můžete si vyzkoušet práci strojvedoucího na jeden den. Jindřichův Hradec je vzdálený od našeho ubytování na Třeboňsku 28 km.

Srdečně Vás zveme k nám na Třeboňsko, do jižních Čech, kde můžete můžete navštívit některé z těchto památek a zajímavostí. Ubytování Třeboňsko najdete u nás, v rodinném penzionu Říše.

Rezervace ubytování

 

AKCE ČERVENEC 2018

V měsíci červenci Vás v Třeboni čeká NĚKOLIK zajímavých a velkých akcí:

  • koncerty Lucie Bílé nebo Jakuba Smolíka
  • Třeboňský divadelní festival
  • Třeboňský nocturna
  • Koncerty Okolo Třeboně
  • Historické slavnosti Jakuba Krčína
  • Pivovarské slavnosti

Přijeďte si k nám do penzionu Říše odpočinout a načerpat síly.

více

Festival Okolo Třeboně 2018

Festival Okolo Třeboně patří mezi tradiční festivaly u nás. Nenechte si ho ujít a přijeďte k nám do Třeboně, kde léto začíná dříve. Levné ubytování najdete u nás v penzionu Říše.

více

Historické slavnosti Jakuba Krčína 2018

Přijeďte si do Třeboně užít trochu historie a zábavy při Historických slavnostech Jakuba Krčína, které se budou konat o víkendu 20. - 21. července 2018.

více

Pohádkový Chlum, 30. 7. - 3. 8. 2018

Čeká vás celodenní program pro děti - každý den jiná hraná pohádka, denní i noční pohádkový les, pěvecká soutěž „Zpívající ŽÁBA“ a spousty soutěží nejen na břehu, ale i ve vodě, pohádkové dílny pro nejmenší, pohádkové diskotéky a mnoho překvapení.

více

AKCE V ROCE 2018

Na jaké kulturní akce se můžete těšit v roce 2018?

Už známe termíny některých kulturních akcí, které se budou konat třeba při té váší dovolené v Třeboni.

 

Rezervujte si ubytování co nejdříve! Těšíme se na Vás.

více

Jak je u nás v Třeboni?

 

VIDEO z penzionu

Víkend pro dva

Užijte si skvělý romantický pobyt pro dva v romantickém městě Třeboň. Nabízíme Vám ničím nerušený romantické ubytování na klidném místě, v romantickém penzionu Říše obklopený přírodou, lesy a rybníky.

Tipy pro volný čas

úvodfotogalerieceníkkontaktypobytyFacebookYouTube
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím