ubytování Třeboň Říše penzion

Dům přírody Třeboňska

Expozici Třeboňska najdete na Třeboňském zámku. Vchod určitě přehlédnete, u vstupu je naistalovaný vodopád, který je tvořen původními, až 200 let starými výpustními rourami z největšího rybníka u nás - Rožmberka.

Pokud navštívíte zámek, nezapomeňte navštívit i expozici přírody Třeboňska.

Muzeum přírody v Třeboni

Expozici tvoří 6 tématicky zaměřených místností, které jsou vybaveny videopanely. Na každé obrazovce si pak sami můžete pustit krátké tématické filmy, které se vztahují k dané místnosti.Ve všech místnostech najdete historické voskové figuríny.

  • V první místnosti můžete vstupit do dutiny obřího dubu, tato místnost se věnuje historii rybníkářství na Třeboňsku. Najdete zde nejrůznější historické rybářské pomůcky, které používali staří rybáři na Třeboňsku.
  • Ve druhé místnosti stojí původní Schwarzenberská lednice z počátku 20. století. V těchto prostorách totiž dříve bývala kuchyně třeboňského zámku. Nechybí opět historické pomůcky z kuchyně.
  • Třetí místnost je věnovaná vzniku třeboňských lázní (Bertiny lázně). I v této místnosti najdete ukázky a informace k lázním v Třeboni.
  • Čtvrtá místnost je největší a je věnovaná přírodě Třeboňska. Celá expozice je doplněna zvuky lesa, ptáků, rybníků. Můžete si prohlédnout ukázku mokřadů, mlází, tůněk s vydří norou, ve které starostlivá vydřice pečuje o své potomky. Můžete zde vidět srnky, divočáka, čápy a další typickou faunu pro Třeboňsko.
  • Poslední, pátá místnost, je věnovaná filmu o Třeboňsku. Zde se můžete pohodlně usadit a během 30 minut si prohlédnout krásnou Třeboňskou přírodu. V prvním filmu se představí třeboňská krajina v průběhu jednoho roku, ve druhém filmu strávíte jeden den s rybáři při výlovu rybníka.

Je opravdu na co se těšit, tak neváhejte a vstupte do domu přírody. Tak neváhejte a rezervujte si ubytování v našem penzionu na Třeboňsku.

Rezervace pobytu v penzionu Říše


Kontakty

 

Kontakty:

 

tel.: 607 548 179

 

 

e-mail: pension@rise-trebonsko.cz

www.facebook.com/penzionrise

 

 

Majitel: Petr Rozboud, tel.: 602 226 170
Provozní, fakturant: Nikola Rozboudová, tel.: 777 852 409

 

 

Kde nás najdete?

 

Adresa ubytování:

Domanín 27, 379 01 TŘEBOŇ

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout