ubytování Třeboň Říše penzion

Město Třeboň

Město Třeboň najdete v půli cesty mezi Jindřichovým Hradcem a Českými Budějovicemi, v Třeboňské pánvi na Zlaté stoce mezi rybníky Svět a Rožmberk. Je to lázeňským městem a střediskem CHKO Třeboňsko.

 

Město je velmi navštěvováno turisty díky své atraktivní nabídce služeb, památek a zážitků. Sídlo zde má pivovar Regent, který se rokem založení 1379 řadí mezi nejstarší pivovary na světě. V Třeboni sídlí Státní oblastní archiv s působností pro celý Jihočeský kraj. Centrum města je městskou památkovou rezervací. Krajina je chráněna jako Biosférická rezervace Unesco.

 

Roku 1960 byl zrušen třeboňský politický okres a město obdrželo lázeňský statut.

 

Mezi významné památky města patří například zámek, radnice, pivovar Regent, Hradecká brána, Novohradská brána, Schwarzenberská hrobka, bývalý augustiniánský klášt

 

Neodmyslitelnou součástí Třeboně je především honosný renesanční zámek, rozkládající se na jihozápadní straně historického centra města. Z hlavního náměstí tak můžete ihned vstoupit do nádvoří zámku. V těchto místech stával nejdříve panský dvorec, změněný na tvrz a později kamenný hrádek, zmiňovaný poprvé roku 1374.

 

Nově také můžete navštívit Zámeckou lékárnu - nový kulturní dům na náměstí, kde najdete zábavu pro celou rodinu. Koncerty, výstavy, worskhopy, divadla a další...

 

 

Náměstí v Třeboni

Náměstí v Třeboni

Na náměstí v Třeboni najdete krásné měšťanské domy s renesančními a barokními štíty, starou radnici, renesanční kašnu, divadlo J. K Tyla a barokní morový sloup.

více
Mapa Třeboně

Mapa Třeboně

Centrum města se nachází 4 km od ubytování Třeboňsko Říše, největší zajímavosti najdete právě v centru města. Díky této mapce zjistíte, kde se nachází pošta, vlakové a autobusové nádraží, lékárny, lázně

více
Praktické rady a tipy

Praktické rady a tipy

Pivní pohotovost v Třeboni, kde si koupit živou rybu

více
Historie Třeboně

Historie Třeboně

Třeboň a okoMěsto Třeboň je 3. nejatraktiv­nějším místem České republiky v roce 2008!

více
Otevírací doba památek

Otevírací doba památek

Co v Třeboni navštívit, kde jsou otevřené památky, expozice, muzea a další zajímavosti?

více
Zámek v Třeboni

Zámek v Třeboni

Třeboňský zámek patří k největším zámeckým komplexům v České republice. Uvnitř najdete více než 100 místností. V zámku najdete celkem 3 prohlídkové trasy, výstavu Amarylis, spoustu kulturní akcí.

více

Kontakty

 

Kontakty:

 

tel.: 607 548 179

 

 

e-mail: pension@rise-trebonsko.cz

www.facebook.com/penzionrise

 

 

Majitel: Petr Rozboud, tel.: 602 226 170
Provozní, fakturant: Nikola Rozboudová, tel.: 777 852 409

 

 

Kde nás najdete?

 

Adresa ubytování:

Domanín 27, 379 01 TŘEBOŇ

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout