ubytování Třeboň Říše penzion

Město Třeboň

Město Třeboň najdete v půli cesty mezi Jindřichovým Hradcem a Českými Budějovicemi, v Třeboňské pánvi na Zlaté stoce mezi rybníky Svět a Rožmberk. Je to lázeňským městem a střediskem CHKO Třeboňsko.

 

Město je velmi navštěvováno turisty díky své atraktivní nabídce služeb, památek a zážitků. Sídlo zde má pivovar Regent, který se rokem založení 1379 řadí mezi nejstarší pivovary na světě. V Třeboni sídlí Státní oblastní archiv s působností pro celý Jihočeský kraj. Centrum města je městskou památkovou rezervací. Krajina je chráněna jako Biosférická rezervace Unesco.

 

Roku 1960 byl zrušen třeboňský politický okres a město obdrželo lázeňský statut.

 

Mezi významné památky města patří například zámek, radnice, pivovar Regent, Hradecká brána, Novohradská brána, Schwarzenberská hrobka, bývalý augustiniánský klášt

 

Neodmyslitelnou součástí Třeboně je především honosný renesanční zámek, rozkládající se na jihozápadní straně historického centra města. Z hlavního náměstí tak můžete ihned vstoupit do nádvoří zámku. V těchto místech stával nejdříve panský dvorec, změněný na tvrz a později kamenný hrádek, zmiňovaný poprvé roku 1374.

 

Nově také můžete navštívit Zámeckou lékárnu - nový kulturní dům na náměstí, kde najdete zábavu pro celou rodinu. Koncerty, výstavy, worskhopy, divadla a další...

 

 

Kontakty

 

Kontakty:

 

tel.: 607 548 179

 

 

e-mail: pension@rise-trebonsko.cz

www.facebook.com/penzionrise

 

 

Majitel: Petr Rozboud, tel.: 602 226 170
Provozní, fakturant: Nikola Rozboudová, tel.: 777 852 409

 

 

Kde nás najdete?

 

Adresa ubytování:

Domanín 27, 379 01 TŘEBOŇ