ubytování Třeboň Říše penzion

Náměstí v Třeboni

Náměstí v Třeboni 5 km od ubytování Třeboňsko ŘíšeNejzajímavějším místem v Třeboni je určitě historické náměstí, obklopené měšťanskými domy s renesančními a barokními štíty. Centrum města Třeboně se nachází 5 km od našeho ubytování. Do města se můžete dostat na kole po cyklostezce okolo rybníka Svět nebo po silnici.

Nejvýznamnější budovou je stará radnice, z jejíž 31 metrů vysoké věže je krásný výhled do okolní krajiny. V letních měsících je radniční věž otevřená po celý den, vstupenku si můžete zakoupit u vstupu. Mimo letní měsíce si pak vstupenku můžete zakoupit v informačním centru na náměstí, které se s věž stará.

Uprostřed náměstí stojí renesanční kamenná kašna z r. 1569 od kameníka Jordana, v její blízkosti pak barokní mariánský sloup. Tato barokní památka je dílem kameníka Leopolda Huebera. Na náklady měšťanůJana a Alžběty Pilsových byla roku 1780 zhotovena socha Panny Marie naštíhlém jehlanu, jež spočívá na trojbokém podstavci se sochami sv. Josefa, sv. Vojtěcha a sv. Alžběty.

V areálu radnice je také barokní divadlo J.K.Tyla, postavené v roce 1832. V tomto divadle vystupovala řada významných umělců, za všechny jmenujme Antonína Dvořáka a Emu Destinnovou. Dnes se zde v sezóně střídají umělci a divadelní soubory z celé republiky. V průběhu celého roku se v Třeboňském divadle koná spousta divadelních vystoupení a koncertů.

Nově také můžete navštívit Zámeckou lékárnu - nový kulturní dům na náměstí, kde najdete zábavu pro celou rodinu. Koncerty, výstavy, worskhopy, divadla a další...

Program najdete zde

 

Brány do Třeboně

Do samotného centra Třeboně vedou tři hlavní cesty, které lemují mohutné brány. U kostela je brána Budějovická, vybudovaná v letech 1605 až 1611, přestavěna do nynější podoby na začátku 19. století.

Brány do Třeboně

Na východní straně zase město střeží Hradecká brána, jejíž jádro pochází z 20. let 16. století, kdy se brána stala součástí zdokonaleného městského opevnění.

Na jižní části města je Svinenská brána. Má obloučkové štíty a sgrafitovou výzdobu.

Hned za ní je ještě jedna brána, Novohradská, vedoucí na hráz rybníka Svět. Ta byla vybudována v 16. století. Vjezd do brány je ve tvaru gotického lomeného oblouku, přístup k ní je z obou stran omezen hradební zdí. Právě touto branou vstupujete do centra města, když přijíždíte z Domanína z našeho penzionu.

 

K Třeboni paří místní části Branná, Břilice, Holičky, Nová Hlína, Přeseka, Stará Hlína.

Navštivte krásné historické centrum Třeboně, jste k nám do penzionu na Třeboňsku srdečně zváni!

 

 

 

Rezervace ubytování na Třeboňsku

Pokud se Vám naše ubytování v penzionu líbí, můžete si ho zarezervovat pomocí tohoto rezervačního formuláře.

více informací v ceníku

 

 

 

Kontakty

 

Kontakty:

 

tel.: 607 548 179

 

 

e-mail: pension@rise-trebonsko.cz

www.facebook.com/penzionrise

 

 

Majitel: Petr Rozboud, tel.: 602 226 170
Provozní, fakturant: Nikola Rozboudová, tel.: 777 852 409

 

 

Kde nás najdete?

 

Adresa ubytování:

Domanín 27, 379 01 TŘEBOŇ

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout