ubytování Třeboň Říše penzion

Klášter Zlatá Koruna

Klášter Zlatá Koruna nabízí celkem dvě prohlídkové trasy včetně večerních prohlídek. Zajímavosti pro sběratele je nově vydaná pamětní stříbrná mince k 750. výročí založení kláštera a dopisní známka v nominální hodnotě 14 Kč. Pokud se tedy rozhodnete pro ubytování na Třeboňsku v penzionu Říše, doporučujeme Vám návštěvu Zlaté Koruny spojit i s návštěvou Českého Krumlova. Klášter se od našeho ubytování na Třeboňsku nachází 37 km a stojí za to ho navštívit.

Prohlídkové trasy ve Zlaté Koruně

  • I. trasa- prohlídka bývalého kláštera
    • Trasa prohlídky vede přízemím malého konventu (lapidárium + unikátní gotická patrová kaple Andělů strážných). Dále se pokračuje do velkého konventu(hovorna, knihovna, pracovny mnichů, ohřívárna, křížová chodba, jídelna, kuchyně a kapitulní síň). Prohlídka je zakončena v monumentálním kostele Nanebevzetí Panny Marie, největším chrámu na jihu  Čech. Expozice je zaměřena nejen na působení cisterciáckého řádu v rámci českých zemí, ale umožňuje také nahlédnout do každodenního života mnichů v 18. století.
  • II. trasa- stálá literární expozice "Místa setkávání"
    • Expozice „Místa setkávání v literatuře z jižních Čech a východní Šumavy“ se nachází v prvním patře velkého konventu. Výstava mapuje literární dění na jihu Čech a na česko-rakousko-německém pomezí od středověku do současnosti.

Jak se k památce dostanete?

Od nás z penzionu se vydáte směr Spolí, Libín a Ledenice a dále pak směr Český Krumlov. Klášter se od našeho ubytování nachází 37 km a stojí za to ho navštívit. Dále pak doporučujeme navštívit zámek v Českém Krumlově, který je vzdálený jen 8 km od Zlaté Koruny.


Zvětšit mapu

Zajímavosti pro sběratele

Česká národní banka vydala dne 19. června 2013 v rámci 750. výročí založení kláštera pamětní stříbrnou minci v nominální hodnotě 200 Kč.

Tel.: +420 380 743 126

Další informace na: www.klaster-zlatakoruna.eu

Rezervace ubytování Třeboňsko

Pokud se Vám naše ubytování v penzionu líbí, můžete si ho zarezervovat pomocí tohoto rezervačního formuláře. Ubytování u nás najdete po celý rok za 400 - 490 Kč za noc


Kontakty

 

Kontakty:

 

tel.: 607 548 179

 

 

e-mail: pension@rise-trebonsko.cz

www.facebook.com/penzionrise

 

 

Majitel: Petr Rozboud, tel.: 602 226 170
Provozní, fakturant: Nikola Rozboudová, tel.: 777 852 409

 

 

Kde nás najdete?

 

Adresa ubytování:

Domanín 27, 379 01 TŘEBOŇ

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout