ubytování Třeboň Říše penzion

Ubytování Třeboňsko penzion Říše

Hrady a zámky v okolí Třeboně

Zde jsme pro Vás připravili podrobnější informace k tipům na výlet:

Zámek Červená Lhota

Zámek Červená Lhota leží 48 km od našeho penzionu Říše, a zhruba 20 kilometrů od Jindřichova Hradce. V případě, že se rozhodnete navštívit Červenou Lhotu, doporučujeme Vám navštívit další zajímavosti na trase.

Nové Hrady - výlet na celý den

Nové Hrady jsou ideálním typem na celodenní výlet, třeba i na kolech. Najdete je na jih od penzionu Říše, 23 km od Domanína. V Nových Hradech pak můžete navštívit spoust zajímavostí - hrad, zámeckou zahradu, náměstí (které je památkovou zónou), tvrz Cuknštejn, Terčino údolí a spoustu dalších zajímavostí.

Zámek ve Stáži nad Nežárkou

Zámek se nachází v malém městečku Stáž nad Nežárku, na půli cesty mezi Třeboní a Jindřichovým Hradcem. Od penzionu Říše se nachází necelých 20 km po silnici.

Lovecký zámeček Jemčina

Lovecký zámeček Jemčina se nachází ve vesnici Jemčina, části obce Hatín, nedaleko Novosedel nad Nežárkou. Je ideálním tipem na výlet na kolech, od penzionu Říše Třeboňsko je Jemčina vzdálená 22 km.

Hluboká nad Vltavou - zámek a ZOO

Dalším tipem pro rodiny s dětmi je návštěv ZOO v Hluboké nad Vltavou, kterou můžete spojit s návštěvou snad nejkrásnějšího zámku u nás v ČR.

Zámek Český Krumlov, otáčivé hlediště

Státní hrad a zámek Český Krumlov patří k nejhezčím historickým městům u nás v ČR. Pokud se vypravíte k nám do penzionu, nezapomeňte si udělat výlet do Českého Krumlova. Zde také můžete navštívit otáčivé hlediště a shlédnout některé ze zajímavých divadelních představení.

Klášter Zlatá Koruna

Klášter Zlatá Koruna nabízí celkem dvě prohlídkové trasy včetně večerních prohlídek. Zajímavosti pro sběratele je nově vydaná pamětní stříbrná mince k 750. výročí založení kláštera...

Slavonice

Okouzlí vás především řady renesančních měšťanských domů s bohatě zdobenými štíty, psaníčkovými nebo figurálními sgrafity, které lemují dvě náměstí v centru města.

Krýzovy jesličky v Jindřichově Hradci

Krýzovy Jesličky jsou největším lidovým mechanickým betlém na světě, a jsou zapsány v Guinnessově knize rekordů, patří k nejnavštěvovanějším expozicím muzea v Jindřichově Hradci.

Úzkokolejné parní vlaky v Jindřichově Hradci

Úzkokolejné dráhy připravili novou službu pro příznivce úzkokolejky. Můžete si vyzkoušet práci strojvedoucího na jeden den. Jindřichův Hradec je vzdálený od našeho ubytování na Třeboňsku 28 km.

Srdečně Vás zveme k nám na Třeboňsko, do jižních Čech, kde můžete můžete navštívit některé z těchto památek a zajímavostí. Ubytování Třeboňsko najdete u nás, v rodinném penzionu Říše.

Rezervace ubytování

 

 

Kontakty

 

Kontakty:

 

tel.: 607 548 179

 

 

e-mail: pension@rise-trebonsko.cz

www.facebook.com/penzionrise

 

 

Majitel: Petr Rozboud, tel.: 602 226 170
Provozní, fakturant: Nikola Rozboudová, tel.: 777 852 409

 

 

Kde nás najdete?

 

Adresa ubytování:

Domanín 27, 379 01 TŘEBOŇ

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout