facebook penzionu Říše
ubytování Třeboň Říše penzion

Kovárna a loutkařské muzeum v Záluží

Přímo na návsi malebné vesničky Záluží, která je vesnickou památkovou rezervací selského baroka, stojí charakteristická kovárna datovaná  r. 1899. Uvnitř je vybavená původním  zařízením a sbírkou kovářského nářadí. Vesničku Záluží najdete 40 km od ubytování Třeboňsko Říše.

Ideální je proto spojit zajímavou návštěvu kovárny a muzea s cyklotrasou a projet i další místa Třeboňska, které jsou na Trase (Písečný přesyp u Vlkova, Rybník Rožmberk, Veselý nad Lužnicí a další). Kovárna i loutkařské muzeum jsou součástí naučné stezky Borkovická blata.

V tradičním selském stavení s typickou blatskou světnicí a černou kuchyní najdete loutkařský ateliér známého loutkaře Václava Vaňka. Unikátní atmosféru dává dílně  expozice starých loutek a betlémů. Můžete se zde ubytovat v tradiční staročeském světnici.

Návštěvní doba březen – prosinec:

Út – Ne 10 – 18 h, jindy po předchozí dohodě.

Další informace: Kovárna Záluží, 4,5 km JZ od Soběslavi, přímo v obci, tel.: 736 157 722

Naučná stezka Borkovická blata

Prochází  přírodní rezervací se specifickou rašeliništní vegetací, kterou představují blatkový bor a ostřicovo – suchopýrové mokřady. Při stezce jsou vystaveny také stroje pro těžbu rašeliny, která v území v minulosti probíhala. Větší část stezky, měřící 6,5 kilometru, vede po dřevěných chodnících.

Směr: cca 8 km severozápadně od Veselí n. L. (autem směr Žíšov, Borkovice), turisticky značeno (žlutá, 2 km od Borkovic napojení na modrou).

Penzion Říše Třeboňsko je vzdálený 40 km od kovárny v Záluží


Zvětšit mapu

Rezervace ubytování Třeboňsko

Pokud se Vám naše ubytování v penzionu líbí, můžete si ho zarezervovat pomocí tohoto rezervačního formuláře. Rezervovat si ubytování můžete i telefonicky: 777 852 409 nebo e-mailem pension@rise-trebonsko.cz

Ubytování u nás najdete po celý rok za 400 - 490 Kč za noc, více informací v ceníku >>

 

Zavřít

VOLNÉ POKOJE OD 1. SRPNA 2020

Hledáte ubytování v Třeboni na léto? Nabízíme Vám poslední volné pokoje:

apartmány - fotogalerie >>

pokoje pro 2 až 3 osoby - fotogalerie >>

 

Volejte ihned: 702 124 973

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím