facebook penzionu Říše
ubytování Třeboň Říše penzion

Tipy na volný čas v okolí penzionu Říše

Přijeďte si na Třeboňsko užít víkend nebo dovolenou v penzionu s rodinnou atmosférou! Penzion Říše se nachází v obci Domanín, 4 km od známého lázeňského města Třeboň. Leží na ideálním místě pro poznávání krás Jižních Čech a Třeboňska, či nedalekých měst České Budějovice (22 km) nebo Jindřichův Hradec (26 km).

Tipy na volný čas v Třeboni

Okolí penzionu nabízí ideální podmínky pro sportovní vyžití, turistiku, cyklistiku či kulturu.

Víceúčelové hřiště nedaleko penzionu

Přímo v Domaníně, cca 500 m od našeho penzionu, najdete nové víceúčelové hřiště.

Hřiště je ideální pro: nohejbal, volejbal, malou kopanou, tenis, basketbal, florbal, házenou a ostatní míčové hry.

Vstup na hřiště je zdarma.

V případě rezervace na přesný termín je vstup zpoplatněn, 100 Kč/hodinu. Rezervace hřiště na tel.: 605 870 067.

  červenec - srpen oststní měsíce v roce
Pondělí - pátek: 9:00 - 21:00 hodin 13:00 - do setmění max. 21:00 hodin
Sobota - neděle: 9:00 - 21:00 hodin 9:00 - do setmění max. 21:00 hodin

Mezi nejbližší atrakce našeho ubytování Třeboňsko patří Aquapark v Lázních Aurora, golfové cvičiště u těchto lázní nebo Slověnický Mlýn - centrum adrenalinových aktivit.

Svou dovolenou na Třeboňsku si můžete také zpestřit návštěvou lázeňských procedur a koupelí. Při toulkách po Třeboňsku nesmíte zapomenout navštívit typické historické památky - Schwarzenberská hrobka, zámek v centru města a další zajímavosti.

Největšími lákadly na Třeboňsku jsou cyklotrasy, rybníky a jejich soustavy (Chlum u Třeboně, Nadějská soustava), a také největší rybník ČR - Rožmberk.

Milovníci přírodních zajímavostí Třeboňska ocení jedinečnost přírodních rezervace CHKO Třeboňsko, rašeliniště Červené Blato, Tereziino údolí s vodopádem.

V letních měsích se nabízí široké možnosti koupání v přírodních rybnících, pískovnách, koupalištích a bazénech.

V případě, že se počasí nevydaří dle Vašich představ Třeboň nabízí spoustu aktivit "pod střechou". Jde např. o bowling, koupání, tenis nebo squash, kino, divadlo, různé expozice a výstavy.

Jindřichův Hradec, České Budějovice - co navštívit

Pokud přijedete strávit svou dovolenou k nám do penzionu Říše na Třeboňsko, nabízí se Vám spoustu aktivit přímo ve městě a jeho okolí. Další zajímavosti můžete navštívit v sousedních městech jako je Jindřichův Hradec nebo České Budějovice. Více informací >>

Další informace můžete najít na portálech:

nebo na

 

Rybníky na Třeboňsku

Třeboňsku se také jinak říká krajina rybníků. Je protkáno hustou sítí kanálů, říček a rybníků, které Vás provází téměř na každém kroku. Nedaleko Třeboně také najdete největší rybník v ČR, rybník Rožmberk. Další velké rybníky Svět a Opatovický najdete po cestě k našemu ubytování Třeboň Říše.
Více informací >>

Třeboňský motorový vláček Třeboňáček  

Třeboňský motorový vláček Třeboňáček

Od května do října jezdí Třeboní motorový vláček Třeboňáček. Jízda vláčekem je svělým zážitkem nejen pro děti, ale pro všechny návštěvníky Třeboně.
Více informací >>

Geocaching v Třeboni v blízkosti ubytování Třeboňsko  

Geocaching v Třeboni

Pro všechny nadšence geocaschingu jsou v Třeboni místa, kde najdete kešku. Přímo v Domaníně, nedaleko našeho penzionu Říše můžete najít také jednu.
Více informací >>

Solné jeskyně v Třeboni  

Solné jeskyně v Třeboni

Pro milovníky odpočinku a relaxace jsou k dispozici v Třeboni dvě solné jeskyně. Jedna z nich nabízí dokonce i speciální relaxační masáže, které se odehrávají přímo v solné jeskyni.
Více informací >>

Zajímavostí v okolí ubytování Třeboňsko

 

Úzkokolejné parní vlaky v Jindřichově Hradci

Úzkokolejné dráhy připravili novou službu pro příznivce úzkokolejky. Můžete si vyzkoušet práci strojvedoucího na jeden den.

 

Vesnické muzeum v Kojákovicích na Třeboňsku

Muzeum je pro veřejnost otevřeno od května do září. Stálá expozice muzea představuje návštěvníkům vesnický život našich předků a tradiční řemesla v jejich historické i současné podobě.
Více informací >>

   

Expozice Jan Žižka a husitství - Trocnov

Muzeum Památníku Jana Žižky z Trocnova od června 2015 připravilo otevření nové expozice (termín 19. 6. 2015), která bude věnovaná Janu Žižkovi a husitství. Jako součást expozice zde vznikne značená naučně-vzdělávací stezka areálem Památníku. Prohlídka areálu trvá necelé 2 hodiny.
Více informací >>

Zoo Dvorec u Borovan jen 15 km od ubytování Třeboňsko  

Zoo Dvorec u Borovan

Pro Vaše děti, ale i Vás rodiče tu máme skvělý tip na výlet. Jen 15 km od našeho penzionu Říše najdete zoo park, ve kterém chovají spoustu zajímavých zvířátek.
Více informací >>

Skelná huť Hluboká nad Vltavou nedaleko ubytování Třeboňsko  

Skelná huť Hluboká nad Vltavou

Sklárna není místem intenzivní výroby, ale spíše místem, kde můžou mladí umělci realizovat své představy a vy můžete být při tom jako diváci.
Více informací >>

Kovárna a loutkařské muzeum v Záluží nedaleko ubytování Třeboňsko  

Kovárna a loutkařské muzeum v Záluží

Přímo na návsi malebné vesničky Záluží, která je vesnickou památkovou rezervací selského baroka, stojí charakteristická kovárna datovaná r. 1899.
Více informací >>

Rezervujte si ubytování na Třeboňsku

 

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím