ubytování Třeboň Říše penzion

Tipy na volný čas v okolí penzionu Říše

Přijeďte si na Třeboňsko užít víkend nebo dovolenou v penzionu s rodinnou atmosférou! Penzion Říše se nachází v obci Domanín, 4 km od známého lázeňského města Třeboň. Leží na ideálním místě pro poznávání krás Jižních Čech a Třeboňska, či nedalekých měst České Budějovice (22 km) nebo Jindřichův Hradec (26 km).

Tipy na volný čas v Třeboni

Okolí penzionu nabízí ideální podmínky pro sportovní vyžití, turistiku, cyklistiku či kulturu.

 

 

Víceúčelové hřiště nedaleko penzionu

Přímo v Domaníně, cca 500 m od našeho penzionu, najdete nové víceúčelové hřiště.

Hřiště je ideální pro: nohejbal, volejbal, malou kopanou, tenis, basketbal, florbal, házenou a ostatní míčové hry.

Vstup na hřiště je zdarma.

V případě rezervace na přesný termín je vstup zpoplatněn, 100 Kč/hodinu. Rezervace hřiště na tel.: 605 870 067.

 

Mezi nejbližší atrakce našeho ubytování Třeboňsko patří Aquapark v Lázních Aurora, golfové cvičiště u těchto lázní nebo Slověnický Mlýn - centrum adrenalinových aktivit.

Svou dovolenou na Třeboňsku si můžete také zpestřit návštěvou lázeňských procedur a koupelí. Při toulkách po Třeboňsku nesmíte zapomenout navštívit typické historické památky - Schwarzenberská hrobka, zámek v centru města a další zajímavosti.

Největšími lákadly na Třeboňsku jsou cyklotrasy, rybníky a jejich soustavy (Chlum u Třeboně, Nadějská soustava), a také největší rybník ČR - Rožmberk.

Milovníci přírodních zajímavostí Třeboňska ocení jedinečnost přírodních rezervace CHKO Třeboňsko, rašeliniště Červené Blato, Tereziino údolí s vodopádem.

V letních měsích se nabízí široké možnosti koupání v přírodních rybnících, pískovnách, koupalištích a bazénech.

V případě, že se počasí nevydaří dle Vašich představ Třeboň nabízí spoustu aktivit "pod střechou". Jde např. o bowling, koupání, tenis nebo squash, kino, divadlo, různé expozice a výstavy.

 

Jindřichův Hradec, České Budějovice - co navštívit

Pokud přijedete strávit svou dovolenou k nám do penzionu Říše na Třeboňsko, nabízí se Vám spoustu aktivit přímo ve městě a jeho okolí. Další zajímavosti můžete navštívit v sousedních městech jako je Jindřichův Hradec nebo České Budějovice. Více informací >>

Další informace můžete najít na portálech:

nebo na

 

NAŠE TIPY

 

 

Rybaření v Domaníně a na Třeboňsku

Každý rok si můžete na vybraných rybnících v regionu Třeboňska zarybařit. Nemusíte chodit daleko, přímo v Domaníně je možnost rybaření.

více

Koupání na Třeboňsku

Vykoupat se můžete i v blízkosti ubytování Říše, jen 5-10 minut pěší chůze od penzionu najdete přírodní rybníček s pláží.

více

Expozice Jan Žižka a husitství - Trocnov

Muzeum Památníku Jana Žižky z Trocnova od června 2015 připravilo otevření nové expozice (termín 19. 6. 2015), která bude věnovaná Janu Žižkovi a husitství. Jako součást expozice zde vznikne značená naučně-vzdělávací stezka areálem Památníku. Prohlídka areálu trvá necelé 2 hodiny.

více

Borovany

Borovany leží na jihozápad od Třeboně, od penzionu Říše Třeboňsko jsou vzdálené jen 12 km. Kromě prohlídek památek se zde v průběhu turistické sezóny konají kulturní akce v interiérech kláštera nebo v přilehlé zahradě. Historie Borovan sahá do 12. století.

více

Úzkokolejné parní vlaky v Jindřichově Hradci

Úzkokolejné dráhy připravili novou službu pro příznivce úzkokolejky. Můžete si vyzkoušet práci strojvedoucího na jeden den.

více

Jindřichův Hradec, České Budějovice - co navštívit

Pokud přijedete strávit svou dovolenou k nám do penzionu Říše na Třeboňsko, nabízí se Vám spoustu aktivit přímo ve městě a jeho okolí. Další zajímavosti můžete navštívit v sousedních městech jako je Jindřichův Hradec nebo České Budějovice.

více

Kontakty

 

Kontakty:

 

tel.: 607 548 179

 

 

e-mail: pension@rise-trebonsko.cz

www.facebook.com/penzionrise

 

 

Majitel: Petr Rozboud, tel.: 602 226 170
Provozní, fakturant: Nikola Rozboudová, tel.: 777 852 409

 

 

Kde nás najdete?

 

Adresa ubytování:

Domanín 27, 379 01 TŘEBOŇ

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout