ubytování Třeboň Říše penzion

Lázně Třeboň - relaxace a odpočinek

Třeboňské lázně...pohladí tělo i duši...

Pokud přijíždíte strávit svou dovolenou v penzionu Říše na Třeboňsku, určitě nezapomeňte navštívit lázně. V Třeboni se nacházejí hned dvoje - Lázně Aurora a Bertiny lázně.

Lázeňství má v Třeboni dlouholetou tradici, již 130 let léčí bolesti pohybového ústrojí všech svých návštěvníků. Lázně nejen léčí, ale i relaxují a uvolňují celé Vaše tělo. Nabízejí spoustu skvělých procedur, ze kterých si můžete vybrat třeba jednu jedinou a vyzkoušet si.

Oboje lázně léčí stejným přírodním zdrojem - rašelinou - slatinou, která se na Třeboňsku nachází v hojném množství.

 

 

Odpolední procedury - lázně Třeboň

 

Z historie Třeboňských lázní

Jako první byly založeny Bertiny lázně, které najdete v centru historického města Třeboň. Tradice lázeňství v Třeboni však sahá až do středověku, kdy byly přímo v Třeboni otevřené očistné lázně s lazebníkem a felčarem v jedné osobě. Toto lázeňství bylo po roce 1784 přerušeno a vzniklo o pár let později, také v centru města - u Zlaté stoky.

V roce 1883 založil lázně tak jak je známe dnes pan Václav Hucek (učitel, kronikář a vážený měšťan v jedné osobě). Jeho hlavní motivací byla nemocná dcerka, které chtěl pomoci od bolestí.

Zájem o léčbu v Třeboňských lázních byl tak velký, že v roce 1975 byly otevřeny druhé lázně v klidné části města - Lázně Aurora. V posledních letech prošly oboje lázně rozsáhlými rekonstrukcemi a svým návštěvníkům, tedy i Vám, nabízejí moderní léčbu, relaxaci a odpočinek.

Navštivte Aquapark v Lázních Aurora

 

Rezervujte si penzion Říši nedaleko Třeboně

 

 

 

Kontakty

 

Kontakty:

 

tel.: 607 548 179

 

 

e-mail: pension@rise-trebonsko.cz

www.facebook.com/penzionrise

 

 

Majitel: Petr Rozboud, tel.: 602 226 170
Provozní, fakturant: Nikola Rozboudová, tel.: 777 852 409

 

 

Kde nás najdete?

 

Adresa ubytování:

Domanín 27, 379 01 TŘEBOŇ

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout